Lista aktualności Lista aktualności

Bieg dla Ziemi i wielkie sprzątanie

Zimno nie przestraszyło prawie 60-ciu osób, które spotkały się w niedzielę 19-go kwietnia w Farynach, żeby pobiec lub pokibicować w Biegu dla Ziemi.

Inicjatorem imprezy było lokalne stowarzyszenie Nasze Jutro, a Nadleśnictwo Spychowo zajęło się wyznaczeniem trasy i pomocą w organizacji. Uczestnicy zmagali się w biegach na 4 dystansach, w 4 kategoriach wiekowych. Puchar w biegu na 3 km zdobył Paweł Trzciński z Rozóg a następne 12 osób otrzymało upominki za czołowe miejsca we wszystkich kategoriach.

Biegi były częścią obchodów Tygodnia dla Ziemi- akcji koordynowanej przez WFOŚiGW w Olsztynie, nawiązującej do Dnia Ziemi. Oprócz biegu, w piątek 17-go kwietnia, grupa ochotników posprzątała miejscowość Faryny i okoliczne lasy zbierając ponad 20 worków śmieci. W konkursie na znalazcę najciekawszego śmiecia wygrał chłopiec, który znalazł portfel z dowodem osobistym i innymi dokumentami.

Wyniki biegu:

Bieg 3 km: I: Paweł Trzciński - Rozogi II: Daniel Murach - Mikołajki III: Michał Ścibek - Faryny

Bieg 6 km: I: Sandra Sądaj - Szczytno II: Aneta Ciborowska - Pisz

Bieg wokół jeziorka 3-4 lat: I: Weronika Grala - Ruciane-Nida II: Gabriel Murach - Mikołajki III: Nadia Maciejczyk - Pisz

Bieg wokół jeziorka 5-6 lat: I: Aleksander Maciejczyk  - Pisz II: Amadna Ścibek - Faryny III: Kornelia Ogonowska - Faryny

Bieg 2x wokół jeziorka 7-10 lat: I: Itan Ciborowski - Pisz II: Łukasz Gądek - Wysoki Grąd III: Kacper Gądek - Wysoki Grąd