Lista aktualności Lista aktualności

Jest lampion!!!

Wiecie jaka to radość odnaleźć ukryty w lesie skarb? Właśnie takie emocje towarzyszyły odnajdowaniu kolejnych punktów w biegach na orientację, które 22 i 23 września odbyły się w spychowskich lasach.

Jest to wyjątkowa dyscyplina sportu, która gromadzi na jednych zawodach wszystkie pokolenia: od przedszkolaków po i ich dziadków startujących w kategorii 65+.

W przedostatni weekend września po lasach wokół Spychowa i Rucianego-Nidy rozbiegło się ponad 100 fanów BnO (Biegów na Orientację) z kraju i zagranicy.

Głównym organizatorem imprezy był Zespół Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie przy wsparciu Nadleśnictw Spychowo i Maskulińskie.

Pierwszy raz udało się zorganizować dwudniowe biegi. Dzięki temu przyjechało do naszych lasów wiele osób z odległych zakątków Polski oraz goście z obwodu Kaliningradzkiego. Jakby ktoś się zastanawiał skąd ten tort i kwiaty, to dokładnie 10 lat temu uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie z panem Markiem Szczepańskim rozpoczęli swoją przygodę z biegami na orientację. Początki były ciężkie i bez sukcesów. Teraz zdobywają niemal na każdych zawodach złoto. Motorem i sprawcami tego sukcesu są Marek i Wiola Szczepańscy, którym inni organizatorzy przygotowali podziękowanie-niespodziankę.

Jest co świętować!

Z wynikami rywalizacji w poszczególnych kategoriach można zapoznać się na stronie:

http://sobmark.info.pl/2018/ppp8/index.htm