Lista aktualności Lista aktualności

Leśny Plener Malarski Spychowo 2019

LAS mikro-makro LAS

Serdecznie zapraszamy na Leśny Plener Malarski  , który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Artystycznej Stodole Chochół.

Leśny plener malarski  to warsztatowe spotkanie grupy twórców, którzy przez okres 10 dni tworzą obrazy zainspirowani miejscem w którym przebywają, otaczającą przyrodą oraz innymi tematami podawanymi w formie prelekcji, wykładów spotkań i wystaw. Powstałe w ten sposób dzieła tworzą wystawę, która gości w galeriach domów kultury, bibliotek i ośrodków edukacji Warmii i Mazur.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych artystów. Podczas naszych plenerów kluczowa jest wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami twórczymi.

Udział w plenerze jest bezpłatny. Zgłoszenia zawierające krótką notkę biograficzną oraz  zdjęcia trzech prac należy przesłać na adres: plener.spychowo@wp.pl . Ramowy program oraz szczegóły znajdują się poniżej do pobrania.

Tegoroczna edycja leśnego pleneru malarskiego odbędzie się pod hasłem „LAS mikro-makro LAS”.

Temat ma zwrócić uwagę uczestników na bogactwo form jakie kryje się w środowisku leśnym.  Podczas tegorocznego pleneru zachęcimy uczestników, żeby zobaczyli las z nietypowej perspektywy:

Mikro – to co niewidoczne gołym okiem to kwintesencja leśnego świata. Mikro-organizmy stanowią o stabilności i ciągłości wspaniałego leśnego ekosystemu. Grzybnia, która przerasta leśną glebę pozwala żyć ogromnym drzewom a 2 milimetrowe korniki potrafią uśmiercić całe hektary lasu.

Makro – Spojrzenie na las z tej perspektywy ukazuje zaskakujące bogactwo form ukształtowanych wspólnie przez człowieka i naturę.  Jest to widok niecodzienny a dzięki technologii dronów dostępny dla każdego.

Zapraszamy

Materiały do pobrania