Lista aktualności Lista aktualności

Najlepszy drwal roku

10 marca w Nadleśnictwie Spychowo odbyło się VIII Święto Drwala

13 pilarzy stanęło do walki o złotą siekierę nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. Była to już ósma edycja zawodów, w których udział biorą zakłady usług leśnych wykonujące prace na terenie Nadleśnictwa Spychowo. Jest to jedyna okazja w regionie, by naocznie zobaczyć, z jakimi zadaniami na codzień maja do czynienia pilarze i jakimi umiejętnościami muszą się wykazać.

Jest to również okazja do zapoznania społeczeństwa z zawodem pilarza i jego charakterystyką pracy, często bardzo niebezpieczną i wymagającą stałej koncentracji. Dlatego Święto Drwala ma na celu przede wszystkim promocję BHP podczas prac leśnych i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych.

Zmagania odbywały się w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka złożona, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie. Również była osobna konkurencja dla 4 operatorów ciągnika do zrywki drewna.

Dla publiczności przygotowany został „Wielobój Drwala", w którym można było rzucić gumofilcem do beczki, wałkiem papierówki na odległość, czy toporkiem do słupa.

Najlepszym pilarzem tegorocznych zawodów został Sylwester Jurczyk  z ZUL S.C. DREWPOL, II miejsce zajął Rafał Szmigiel z ZUL Beata Skłodowska & Dariusz Kaczyński, a III Paweł Biedka z ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński, który dodatkowo został najbezpieczniej pracującym drwalem. Najlepszym zrywkarzem został Zdzisław Niedźwiedzki pracujący w ZUL Żubr Trzcińscy & Koźmiński- zwycięzcy w kategorii na najlepszy zakład usług leśnych.

Ten wyjątkowy dzień nie odbyłby się bez wsparcia i pomocy następujących partnerów:

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddz. w Olsztynie

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych w Olsztynie

MOTO - Szczytno Mirosław Medźwiedzki

FOREX POLSKA Sp. z o.o.

PPHU Strażak Tomasz Bober

Alfa Agri Michalak

Drewpol Sp. z o.o. Sp.k.

Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy "FALCO" Henryk Słowikowski

ŻUBR Zakład Usług Leśnych Trzcińscy Sp.J.

Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński Sp.J.

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Pismo Przedsiębiorców Leśnych Drwal