Lista aktualności Lista aktualności

Plener Malarski

Od 2002 r. organizujemy Leśny Plener Malarski zarówno dla profesjonalnych artystów jak i malarzy amatorów.

W 2002 roku ówczesny Nadleśniczy zaprosił pierwszą grupę twórców, którzy szukając natchnienia wśród spychowskiej przyrody stworzyli pierwsze dzieła.

Założeniem spychowskich plenerów jest połączenie wielu środowisk twórczych. W naszych plenerach biorą udział zarówno uznani twórcy, wykładowy i doktoranci akademii sztuk pięknych, osoby profesjonalnie zajmujące się malarstwem jak i artyści amatorzy różnych zawodów malujący hobbistycznie. W takim towarzystwie wszyscy uczą się od siebie nawzajem i to nie tylko amatorzy od profesjonalistów, a bardzo często na odwrót. Bardzo cieszy nas kiedy słyszymy np. od studentów, jak bardzo cenne było dla nich spotkanie z dojrzałymi malarzami, którzy już zdążyli zderzyć się z szarą rzeczywistością i na odwrót. Świeże spojrzenie studentów, czy nawet uczniów liceów plastycznych ożywczo działa nawet na doświadczonych już artystów.

Bardzo ważnym integralnym elementem plenerów w Spychowie są warsztaty dla osób z niepełnosprawnością oraz dzieci i młodzieży. Grzechem marnotrawstwa byłoby nie wykorzystać obecności tak wielu wybitnych malarzy i ciekawych ludzi w niewielkiej miejscowości, jaką jest Spychowo. Dzięki funduszom z aukcji obrazów zorganizowanej przez Spychowskie Bractwo Strzeleckie podczas Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, udało się przeprowadzić pierwsze warsztaty w 2006 roku.

Tutaj przeczytasz i zobaczysz więcej o spychowskich plenerach:

Wystawa obrazów z pleneru 2016

Wystawa obrazów z pleneru 2015

Wystawa obrazów z pleneru 2014

Plener Malarski 2014

Wystawa obrazów z pleneru 2013